Sport.cz - sportovní zpravodajský server
Aktualizace: 26 min 1 sek zpět

Kdyby sudí uznal Teclův gól, mohl mít zápas jiný vývoj, štvalo Koláře

26 min 1 sek zpět
Zmařil dvě velké šance soupeře, přesto v odvetě 3. předkola Ligy mistrů na hřišti Dynama Kyjev dvakrát inkasoval. Fotbalová Slavia Praha musela po prohře vyklidit scénu a útěchou jí bude účinkování v Evropské lize. „Bezprostředně převládá obrovské zklamání, protože jsme v součtu obou zápasů byli lepší," hodnotil konfrontaci s ukrajinským vicemistrem brankář Slavie Ondřej Kolář.

Jágr: Hokej pro mě není nejdůležitější. Kdybych teď skončil, možná bych byl šťastnější

Původně to měl být běžný hokejový zápas, jakých jsou před sezónou desítky. Jakmile se ale během úterý rozkřiklo, že za Kladno nastoupí v Ústí nad Labem vůbec poprvé v přípravě majitel středočeského klubu Jaromír Jágr, dostalo měření sil prvoligových soupeřů úplně jiný rozměr a náboj. Kdo by nechtěl vidět slavnou „osmašedesátku" znovu na ledě? "Až ale uvidím, že jako hráč zadarmo nejsem platný, tak odstoupím," usmál se se Jágr navzdory prohře 4:6.

Chorvat Mandžukič ukončil reprezentační kariéru

Chorvatská fotbalová reprezentace přišla o kanonýra Maria Mandžukiče. S 33 góly druhý nejlepší střelec v historii národního týmu se rozhodl ve dvaatřiceti letech ukončit reprezentační kariéru. Rozhodl se tak poté, co s Chorvatskem došel do finále nedávného mistrovství světa.

Brankář Sedláček je zpátky doma: Zlín má kvalitní kádr, chceme se dostat do čtvrtfinále

Po pěti letech v cizině je zpátky v mateřském Zlíně, z něhož odešel v roce 2013 záhy poté, co moravský celek těsně padl v mimořádně dramatickém finále extraligy s hokejisty Plzně. Osmadvacetiletý brankář Jakub Sedláček si návrat domů užívá.

Jágr porážce Rytířů nezabránil. Přežil jsem to, hlásila legenda

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli v úterním přípravném utkání nad Kladnem 6:4. Středočechům nepomohl k lepšímu výsledku ani legendární útočník Rytířů Jaromír Jágr. Kladno vedlo po dvou třetinách 4:2, ale v poslední části hry čtyřikrát inkasovalo. Naposledy do odkryté branky. Jágr nevstřelil gól, nepřipsal si ani asistenci. "Přežil jsem to. Bohužel se nám nepodařila poslední třetina. Ale v pohodě... Ještě máme o něco míň než měsíc, než začne soutěž, tak máme na čem pracovat," řekl po utkání Jágr.

Slávisté skrývali zlobu a vztek. Kyjev byl k poražení, věděl Sýkora

Skrývali zlobu a vztek. Nechtěli se pouštět do hodnocení situací, které zásadně ovlivnily odvetu 3. předkola Ligy mistrů, v níž fotbalová Slavia v úterý večer na hřišti Dynama Kyjev ztratila po dvoubrankové prohře naději na účast ve skupinové fázi nejprestižnější klubové soutěže Evropy.

Už chápu, proč Dynamo nedostává góly, posteskl si kouč Trpišovský

Vztek, zloba a bezmoc. Fotbalisté pražské Slavie se velice těžce vyrovnávali s vyřazením z 3. předkola Ligy mistrů. Po domácí remíze 1:1 v úterní odvetě na hřišti Dynama Kyjev prohráli o dvě branky a jejich sen o účasti v nejprestižnější klubové soutěži končí. Pražané se těžce smiřovali s faktem, že odvetný zápas ovlivnil výkon sudích.

Česká reprezentace na ME v malém fotbale poprvé ztratila body

Čeští reprezentanti remizovali na mistrovství Evropy v malém fotbalu v Kyjevě se Srbskem 1:1 a po dvou výhrách ve skupině D poprvé ztratili body. O...

Přemožitel Slavie si o základní skupinu Ligy mistrů zahraje s Ajaxem, Celtic prohrál

Fotbalisté Celticu si letos Ligu mistrů nezahrají. Po domácí remíze 1:1 dnes prohráli 1:2 v odvetě s AEK Atény a vypadli ve třetím předkole. Řecký celek má naopak šanci po dvanácti letech postoupit do základní skupiny. O místo v hlavní fázi prestižní soutěže si v závěrečném předkole zahraje se Székesfehérvárem. Trenér Radoslav Látal si s fotbalisty Trnavy LM nezahraje. Po prohře 1:2 po prodloužení s Crvenou Zvezdou skončil slovenský celek ve 3. předkole.

Šéf Slavie Tvrdík zaútočil na UEFA, rýpl si i do Kyjeva

Fotbalová Slavia se jen těžce smiřuje s tím, že její sen o postupu do základní skupiny Ligy mistrů skončil. V Kyjevě Pražané prohráli 0:2, hlavní vinu pak vidí ve výkonu arbitrů. Ti na hřišti Dynama jeden gól Slavii nejspíš chybně neuznali. Naopak branka Dynama na 2:0 padla z ofsajdové pozice, ale platila. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík hned po utkání na sociální síti tvrdě zaútočil na UEFA. „Rozhodčí hrubě ovlivnili oba zápasy. Místopředseda Surkis by měl odstoupit a UEFA se nesmí divit, co fanoušci oprávněně skandují ve spojení s jejím jménem."

Plíšková se dočkala! Naopak Siniaková se ve dvouhře trápí, vypadla i Vondroušová

Tenistka Kateřina Siniaková nezastavila sérii porážek ani na turnaji v Cincinnati. Rebecce Petersonové ze Švédska, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, podlehla po dvouhodinovém boji 6:2, 4:6, 1:6 a prohrála už čtvrtý zápas v řadě. Tenistka Markéta Vondroušová vypadla na turnaji v Cincinnati v prvním kole po porážce 3:6, 5:7 se světovou šestnáctkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Naopak Karolína Plíšková na osmý pokus porazila poprvé v kariéře Polku Agnieszku Radwaňskou a po výhře 6:3, 6:3 postoupila do 2. kola.

Litvínov vyhrál v přípravě na novou sezónu i třetí utkání

Hokejisté Litvínova vyhráli i třetí přípravný zápas na novou extraligovou sezonu, když porazili nováčka mezi elitou Karlovy Vary těsně 5:4. Uspěl i obhájce titulu a mistr z posledních dvou sezón Kometa Brno v souboji se Znojmem. Ocelářské derby vyšlo lépe Třinci.

Hořký konec snu o Lize mistrů! V Kyjevě Slavii neuznali gól, pak přišel direkt z ofsajdu

Ligu mistrů fotbalisté Slavie Praha v nadcházející sezóně hrát nebudou. Jejich sen zničila odveta 3. předkola nejprestižnější klubové soutěže, v níž svěřenci trenéra Trpišovského prohráli v úterý na hřišti Dynama Kyjev 0:2. V prvním utkání v Edenu remizovali 1:1, což posouvá do další fáze soutěže Ukrajince.

Hradci pomohl odvrátit vyřazení z poháru gól brankáře Stejskala

Fotbalistům druholigového Hradce Králové pomohl v pohárovém utkání s divizními Slatiňany odvrátit vyřazení gól brankáře Jana Stejskala. Český reprezentant do 21 let v nastavení vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení. V něm favorit dokonal obrat z 0:2 a postoupil po výhře 4:2.

Liverpool nahlásil na policii, že Salah řídil s mobilem v ruce

Účel světí prostředky. FC Liverpool ve snaze předejít ještě většímu průšvihu sám nahlásil svou hvězdu Muhammada Salaha na policii poté, co byl egyptský útočník natočen, jak během řízení auta používá mobilní telefon. Policie v hrabství Merseyside uvedla, že se případem začalo zabývat její příslušné oddělení.

Sbohem, já končím! Dvojnásobný mistr světa po sezóně opustí formuli 1

Došla mu trpělivost. Už se nechce dál plácat na hraně bodované desítky. Španělský pilot Fernando Alonso ukončí po sezóně kariéru ve formuli 1. Mistr světa z let 2005 a 2006 letos jezdí za McLaren a v průběžném pořadí šampionátu je devátý. Informaci během úterý oficálně potvrdil jeho tým. Šampión chce najít novou výzvu. Podle spekulací by měl zamířit do americké závodní série IndyCar.

Chci lidem říct, že jsem pořád naživu, říká takřka zapomenutý český brankář

Pro českou veřejnost je tak trochu zapomenutým brankářem. A to se kolem Vánoc objevily spekulace, že Tomáše Holého z Gillinghamu chtějí celky z Premier League. Šestadvacetiletý bývalý gólman Sparty, Vlašimi či Zlína ale i nadále působí ve třetí nejvyšší anglické lize League One, kam v lednu 2017 ze Zlína odešel.

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Vážení, rozhodčí jsou hrdinové. Mnohdy se je snaží ovlivnit oba týmy

Evropské poháry se posunuly do dalšího kola a hned tu byly spekulace, že Slavii bude nastaveno zrcadlo, jak na tom v konfrontaci s evropskou úrovní vlastně je. Los jí přisoudil Dynamo Kyjev, což je soupeř souměřitelný. Takže vidíme porovnání pohybové úrovně, technické vybavenosti, taktiky v obraně i útoku a dávalo by nám to výsledek 0:0, což by nebylo k zahození, protože dáme-li gól na jejich hřišti, dá se i na remízu postoupit.

Věřím v postup, burcuje kapitán Slavie. Penalty si nepřeje

Tři góly v pěti zápasech! Parádní je bilance lídra fotbalové Slavie Milana Škody na startu sezóny. Kanonýr týmu z Edenu doufá, že skvostný vstup do sezóny potvrdí i v úterý na stadiónu Dynama Kyjev, kde budou Pražané usilovat o postup do play off Ligy mistrů. „Jsme dobře připravení. Vyrovnávací gól v poslední minutě domácího duelu nás dostal do slušné pozice. Nechci operovat nějakými procenty, ale věřím v postup," prohlásil dvaatřicetiletý útočník.

Hokejové MS po osmi letech v Česku? Spíše ne, ruská zbraň je silnější

Jako čím dál pravděpodobnější se jeví, že původní idea české hokejové generality o uspořádání světového šampionátu po osmi letech v domácím prostředí nedojde naplnění. O mistrovství světa v roce 2023 totiž jeví velký zájem Rusko, což potvrdil i prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel. Na Českou republiku by se nicméně mělo dostat hned o rok později.