Sport.cz - sportovní zpravodajský server
Aktualizace: 53 min 13 sek zpět

Švédové mají jistých 13 posil z NHL včetně gólmana Lundqvista

53 min 13 sek zpět
Třináct posil z NHL mají jistých do přípravy pro mistrovství světa na Slovensku hokejisté Švédska, kteří budou po triumfech na šampionátech z minulých dvou let útočit na zlatý hattrick. Nechybí mezi nimi brankář Henrik Lundqvist z New York Rangers, olympijský vítěz z roku 2006 z Turína a mistr světa z roku 2017 z Paříže a Kolína nad Rýnem.

HOKEJ ONLINE: Třinec přidává ve finále s Libercem další gól

Třetím zápasem pokračuje finále play off hokejové extraligy mezi Třincem a Libercem (zatím 3:1). Stav série je zatím vyrovnaný 1:1 na zápasy. Zápas začíná v 17:00 a sledovat jej můžete v podrobné reportáži na Sport.cz.

Voráček s Gudasem už se připojili k reprezentaci a chystají se na MS. Koho má ještě Říha v hledáčku?

Česká hokejová reprezentace odstartovala pátý týden příprav na mistrovství světa. Národní tým se sešel na Slovensku v Nitře, kde bude mít tréninkový kemp. Trenéru Miloši Říhovi se hlásili hráči Philadelphie Radko Gudas a Jakub Voráček, přijeli i obránci Michal Moravčík z Plzně, Jakub Jeřábek z farmy St. Louis v San Antoniu a David Sklenička ze záložního týmu Montrealu stejně jako Jan Kovář z Plzně.

Ostuda, netají Frýdek. Sparta se před derby probírá z těžkého K.O.

Boží hod velikonoční? Před sparťany o něm raději hodně dlouho nemluvte... Letenští fotbalisté si v neděli připsali pořádnou ostudu. Předposlední Karviné podlehli vůbec poprvé v historii ligy (1:3). „Hráli jsme opravdu špatně,“ kaboní se reprezentant Martin Frýdek. Jeho tým přitom hned ve středu čeká další derby na Slavii, tentokrát v semifinále MOL Cupu.

Náhradnice udržela americké tenistky mezi fedcupovou elitou

Americké tenistky vyhrály doma v San Antoniu baráž se Švýcarskem a udržely se mezi elitou pro příští ročník Fed Cupu. O vítězný bod pro nejúspěšnější tým soutěže, který vybojoval již 18 trofejí, se postarala náhradnice Sofia Keninová.

Tragédie! Mladá ruská šampionka byla v Moskvě nalezena mrtvá

Ruská šampionka v thajském boxu Kristina Mjalinová je po smrti. Šestadvacetiletou sportovkyni objevili pod jedním z obytných domů na Kronštadtském bulváru v ruské metropoli, informuje server ren.tv.

Hrdina PSG Mbappé popřel možný odchod do Realu

Fanoušci staronového francouzského mistra Paris St. Germain se nemusí bát, že přijdou o svého kanonýra Kyliana Mbappého. Dvacetiletý fotbalista při nedělních oslavách ligového titulu odmítl spekulace o možném přestupu do Realu Madrid, který po návratu Zinédina Zidana hodlá investovat stovky milionů eur do letních posil.

Jihlava vydřela vítězství a pojistila si druhé místo FNL

Fotbalisté Jihlavy zvítězili v dohrávce 24. kola druhé ligy nad Třincem po obratu 2:1 a upevnili si druhé místo v tabulce, které znamená účast v baráži. Na vedoucí České Budějovice ztrácí Vysočina devět bodů a před třetím Hradcem Králové má naopak osmibodový náskok.

V létě bude čistka, slíbil po ostudě hvězdám trenér Manchesteru United

Budou padat hlavy! Manažer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer zuřil. Jeho tým dostal nařezáno od Evertonu a známý to Nor to nemohl rozdýchat. A dal to náležitě najevo s odkazem na to, že v létě dojde v kádru k řadě hráčských změn. "Chceme být úspěšní. Po tomhle utkání je mi jasné, že jsou v týmu hráči, kteří u nás pokračovat prostě nebudou," poznamenal Solskjaer a omluvil se fanouškům za potupnou prohru.

Když rozhodčí pískne tři penalty, něco tady asi nehraje, hlesl gólman Slovácka Trmal

Třikrát čelil střele Libora Kozáka z penalty, třikrát gólman Matouš Trmal inkasoval. Slovácko nedělní ligovou bitvu s Libercem prohrálo 2:3. „U všech penalt jsem šel na druhou stranu, ani na jednu jsem neměl šanci dosáhnout. Kopnul to dobře. Nedá se nic dělat, bohužel nemáme ani bod," smutnil dvacetiletý brankář, který podobný duel nikdy nezažil.

Proměnil tři penalty a napodobil legendu. Zajímavý hattrick, smál se liberecký útočník Kozák

Proti Spartě při penaltě selhal, sebevědomí mu to ale nevzalo. Útočník Liberce Libor Kozák se teď může pochlubit neskutečným kouskem, v jednom utkání proměnil penalty hned tři! Rozhodl tak o výhře nad Slováckem 3:2. „Nikdy se mi nestalo, že bych kopal za zápas víc jak jednu penaltu, byla to premiéra. Jsem rád, že tam všechno padlo, ale hlavně že to vedlo ke třem bodům," liboval si Kozák, který tak na jaře vstřelil už sedm gólů. Naposledy se podobný penaltový kousek povedl Radku Drulákovi v prosinci 1988 v dresu Olomouce proti Bohemians 1905.

Derby bude jiné, ale musíme se výrazně zlepšit, varuje Costa po výprasku od Karviné

Fotbalisté pražské Sparty doma nestačili na výborně hrající Karvinou (1:3), a pokud budou chtít ve středu v pohárovém derby na Slavii uspět, budou se muset zlepšit. Jedním z mála pozitiv byl první gól Martina Haška v rudém dresu. „Celé utkání bylo špatné, ještě víc pak bolí, že jsme hráli doma,“ neskrývá zklamání kapitán Costa.

Konec velké série! Holoubkův tým sestřelil slovinský kanonýr

Slovan Bratislava neprohrál ani 27. duel slovenské nejvyšší fotbalové soutěže, přestože už od minulého kola je jistým mistrem ligy. V neděli pocítil jeho sílu čtvrtý Ružomberok, který naopak ukončil svou sérii bez prohry na jedenácti zápasech. Svěřenci Davida Holoubka prohráli na nedávno znovuotevřeném Tehelném poli 2:3, když jim dva údery zasadil domácí Andraž Šporar.

Na únavu se nevymlouvá. Máme dostatečně široký kádr, ale náš výkon nebyl zdaleka optimální, tvrdí Zelený

Cestovali do Zlína s myšlenkami na tři body, avšak roli favorita v ligovém zápase nesplnili. Obránce fotbalistů Slavie Jaroslav Zelený těžce skousává překvapivou porážku svého mužstva (0:1).

Kde jsi? znělo kladenským stadionem. Chomutov byl bez Růžičky. Definitivně?

Na kostce nad ledem kladenského stadionu běžel záběr těkající kamery po chomutovské střídačce s nápisem Vladimír Růžička, do toho DJ pustil refrén hitu Dalibora Jandy „Kde jsi?“. Zkušený kouč na střídačce Pirátů chyběl, a přiživil tak spekulace, že svou desetiletou smlouvu v Chomutově nedodrží.

Skvělý Matoušek na dálku pomohl svojí Slavii. Věřím, že titul získá co nejdřív, doufá příbramský šikula

Ligový lídr překvapivě padl ve Zlíně (0:1), díky svému útočníkovi v dresu Příbrami však z jeho náskoku ubyl pouze bod. Slávista Jan Matoušek, který u Litavky na jaře hostuje, vstřelil v nedělním utkání gól Plzni, zařídil jím remízu 1:1. Sešívaní tak mají na obhájce stále solidní čtyři body.

Straka po 13 letech znovu šokoval svou Spartu. Návrat na letenský trávník mě elektrizoval

Devět let za Spartu kopal a získal s ní čtyři tituly. Jako trenér ji vedl v Lize mistrů. Jakmile však František Straka přijíždí domů jako kouč soupeře, musí se před ním mít letenští fotbalisté na velkém pozoru. V roce 2006 tady dovedl zachraňující se Plzeň k výhře 3:1. Po třinácti letech teď dovedl ke stejnému a neměně šokujícímu výsledku také předposlední Karvinou. „Vzpomněl jsem si,“ usmívá se kouč při zmínce o srovnání dvou senzací.

Berdych vypadl po 15 letech z první stovky žebříčku

Tomáš Berdych po 15 letech opustil první stovku světového žebříčku ATP. Třiatřicetiletý tenista kvůli vleklým problémům se zády a po absenci v minulém týdnu na antukovém Masters v Monte Carlu klesl o další tři pozice na 101. místo.

O Norrisovu trofej se ucházejí Burns, Giordano a obhájce Hedman

Švédský hokejista Victor Hedman má možnost obhájit Norrisovu trofej pro nejlepšího obránce NHL. Osmadvacetiletá opora Tampy Bay je mezi trojicí finalistů spolu s Kanaďany Brentem Burnsem ze San Jose a Markem Giordanem z Calgary. Majitel trofeje, o níž rozhoduje Asociace profesionálních hokejových novinářů, bude vyhlášen na slavnostním večeru v Las Vegas 19. června.

Pořádně žhavé derby: Polonahé fanynky řádily v kotli

Zápas fotbalové ligy mezi Baníkem Ostrava a SFC Opava byl pořádně vyhecovaný. Jiskřilo se na hřišti, ale také v hledišti. A když se zrovna nedělo nic zajímavého na trávníku, mohla se mužská část publika pokochat pohledem na odhalené fanynky Baníku. Těžko říct, jakým dílem za vše mohlo příjemné slunečné počasí, každopádně trička šla dolů...