29
Čvn 2021

Festival sportovních filmů Sportfilm otevřel přihlašování filmů pro filmaře

Liberec bude na podzim hostit mezinárodní festival sportovních filmů již 24. rokem. Od 1. června 2021 mohou filmaři z celého světa na webu sportfilm.cz přihlašovat snímky se sportovní tématikou. V porotě nově zasedne například režisér Radim Špaček. V loňském ročníku soutěžilo 352 filmů z 58 zemí.

Sportfilm zahájil také spolupráci s Palestrou: „Velice si vážíme pozvánky ke spolupráci. Sportfilm je unikátní festival a propojení studentů sportovní vysoké školy a tohoto festivalu dává velký smysl. Věřím, že zapojení studentů do přípravy festivalu přinese spoustu nových nápadů a účast studentů na akci pomůže dobrému průběhu akce,“ vysvětluje Tomáš Mirovský, prorektor pro vnější vztahy a tvůrčí činnost.

V minulosti byl SPORTFILM určen pro užší skupinu sportovních příznivců, jeho brány se však vloni otevřely světu a hlavně onlinu. Novinkou byla možnost shlédnout soutěžní snímky formou domácího kina, k dispozici byly online a zdarma. Festival má namířeno novým směrem multisportovní události, která bude prezentovat Liberec jako hlavní město sportu. Novou tvář SPORTFILMU určil atraktivní program za účasti sportovních hvězd jako je tenista Radek Štěpánek nebo horolezkyně Klára Kolouchová.