14
Bře 2022

Martin Koukal je novým učitelem v Trenérské škole

Martin Koukal je bývalý český reprezentant a mistr světa v běhu na lyžích a od tohoto týdne také nově učitelem na Palestře v Trenérské škole.

Jeho největším úspěchem je titul Mistra světa v běhu na 50 km volnou technikou na Mistrovství světa ve Val di Fiemme v roce 2003. Byl to zároveň první titul mistra světa v běžeckém lyžování v historii samostatné České Republiky.

Dalšími velkými úspěchy jsou bronzová medaile z Mistrovství světa v Oberstdorfu v roce 2005 v team sprintu (s Dušanem Kožíškem), vítězství ve světovém poháru ve štafetě v Davosu v roce 2007 (spolu s Jakšem, Bauerem a Milanem Šperlem) a bronzová medaile z Olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 ve štafetě na 4x10km (s Martinem Jakšem, Lukášem Bauerem a Jiřím Magálem).

Po Olympijských hrách ve Vancouveru opouští reprezentační družstvo a jde se věnovat pouze dálkovým běhům, hlavně seriálu dálkových běhů FIS Marathon Cup, kde v sezóně 2013/2014 dosáhl na celkové třetí místo. V květnu 2014 kariéru profesionálního běžce na lyžích ukončil.

Více o jeho současných aktivitách najdete na https://www.martinkoukal.cz/