Profil – Zdeněk Eška

  • Ing. Zdeněk Eška, MBA

Vystudoval Bankovní Institut v Praze obor Finance. V současné době dokončuje doktorský program Mediální studia, ve kterém se specializuje na analyzování manipulativních technik v českých médiích.

Disponuje patnáctiletou zkušeností z médií, kde pracoval jako moderátor, redaktor, reportér, scenárista a dramaturg odpoledního i večerního vysílání. Působil v České televizi, v Českém rozhlase, v TV Prima i TV Óčko. Moderoval živé rozhlasové vysílání i televizní pořady v ČT např.: Rodina a já, Tykadlo, Experiment, Případy detektiva Packala nebo D. J. Divák a další. Napsal přes 500 televizních a rozhlasových scénářů.

Přednáší Rétoriku a Kulturu mluveného projevu na Vyšších odborných školách i Vysokých školách v Praze. Podílí se na tvorbě nového MBA programu pro VŠTVS PALESTRA s pracovním názvem „Sportovní mediální studia“, který je připravovaný především pro manažery, vedoucí pracovníky, ředitele nebo budoucí tiskové mluvčí. Umění prezentovat myšlenky a vize na mikrofon a před kamerou je dnes už nedílnou součástí a očekávanou dovedností moderních manažerů.