Odborný profil – Hana Bubníková

  • Mgr. Hana BubníkováDepartment of Sports and Nature Stays
  • Training School

Kontakty:

  • bubnikova@palestra.cz
  • vysokoškolský pedagog

Mgr. Hana Bubníková vystudovala na Masarykově universitě v Brně, Pedagogickou fakultu a Fakulta sportovních studií obor biologie a tělesná výchova.

Po ukončení studií pracovala na Fakultu sportovních studií jako odborná asistentka-předměty fitness, kondiční trénink a další související předměty.

V rámci Masarykovy univerzity započala doktorandské studium.

Mimo MU aktivně pracovala v oboru fitness- lektorka a cvičitelka (spinning, H.E.A.T., všechny druhy aerobiku,  taneční lekce- Zumba, posilovací hodiny jako první lektorka využívala pomůcky TRX a Bosu. Body and mind cvičitelka – pilates, jóga, core a bilanční pomůcky atd.).

Vypomáhala sportovním klubům a svazům jako lektor a školitel. Jeden z prvních klubů, kde působila byl Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, Kometa Brno.

Především je ale svázána se Svazem ledního hokeje, kde přednášela a byla kondiční trenérkou (nejen) reprezentace- např. týmu A muži hokej, reprezentace 20 junioři hokej, reprezentace týmu A ženy hokej a mládeže, ale i v ostatních hokejových, fotbalových klubech pro dospělé i, mládež. Mimo to působila u basketbalu, volejbalu, tenisu, moderní gymnastiky, ale i v motorkářském sport (MOTO 3 a motokros) a lukostřelbě.

Dále se podílela na školení trenérů pro licenci B i A.

Absolvovala fyzioterapeutický kurz Redcord, DNS Pavla Koláře a fyzioterapeutický kurz Neurac – Redcord – program s fyzioterapeutickým léčením.

Veškeré znalosti spojuje s fyziologií zátěže a předává studentům i trenérům. S ostatními odborníky napsala publikace, které se týkají core tréninků, balančních pomůcek a dalších témat spojených s kondiční přípravou.