Účastníci 3. ročníku sportovní konference SPORTOVNÍ IMPULSY: PALESTRA 2024
Ondřej Šebek
Národní sportovní agentura
Financování a postavení sportu v ČR
Alexandr Kliment, Veronika Opršalová
Alexandr Kliment – Česká olympijská akademie
Veronika Opršalová – Česká olympijská nadace
CSR ve sportu a kulturní dědictví ve sportu
Martin Zahálka, Jakub Vrána
LiveBros
Jak vytvořit světový divácký zážitek
Matěj Machytka, Ondřej Hnilica
Český olympijský výbor
Sociální sítě a digitální media ČOV
Hana Bubníková
Kometa Brno
Testy wingate a VO2 - jak trénovat u kolektivního sportu
Miroslav Šperk, Tereza Eliášová
Český paralympijský výbor
Financování parasportu, marketing a komunikace parasportu v ČR, kampaň před Paralympijskými hrami v Paříži
Jan Toušek
CLASSIC GYM
Představení nejvyšší kategorie závodního prostředí kategorie Classic Physique v USA
Eva Vrabcová Nývltová
RUNCZECH Racing
Vytrvalostní trénink - práce s týmem
Sujit Chaudhuri
Docent Sujit Chaudhuri, příjemce rámcového programu Marie Curie Professorial EU, vyučuje strategii a řízení lidských zdrojů doma i v zahraničí již 20 let. Na Harvard Business School se podílel na programu Michaela Portera a později na adaptaci strategických nástrojů HR Systems na metodologii Davea Ulricha. Narodil se v Praze a mluví šesti evropskými jazyky.
Působil na více než 70 univerzitách a vysokých školách a pracoval na projektech v institucích veřejného i soukromého sektoru. Založil Kancelář Career and Talent Management na třech univerzitách a má unikátní koncept kariérního portfolia, který poskytuje strukturální pochopení konkurenčních kariérních cest a osobní značky. Tento model poskytl příležitost více než deseti tisícům studentů v zemích V4.
Pracoval pro pět významných hráčů v nadnárodním poradenském průmyslu na projektech několika známých velkých nadnárodních dceřiných společností v regionu V4. Kromě toho pracoval jako senior programový koordinátor pro CIPE (společný podnik Amcham a USAID) v Programu rozvoje podnikání ve střední a východní Evropě.
Jako bývalý sportovec se významně podílel na adaptaci nástrojů řízení sportovních organizací, podílel se na 3letém programu kariérního rozvoje elitních sportovců z devíti členských zemí EU, na projektu podporujícím rozvoj jejich podnikatelských dovedností s více než 600 účastníky. FIEPS je oficiálně uznávanou organizací OSN a MOV pro sportovní management a tělovýchovu ve 142 zemích. Od roku 2024 je Sujit Chaudhuri evropským prezidentem pro Blízký východ a primárně pracuje na implementaci konceptu udržitelnosti MOV.
Člen představenstva oddělení udržitelnosti Maďarské ekonomické společnosti, uznávaný expert zemí Visegrádu. Relevantními tématy jsou firemní strategie, otázky managementu a HR management – v posledních letech HR stránka agilní transformace, HR aspekty firemní transformace kompatibilní s ESG, identifikace, motivace a udržení klíčových lidí v organizacích, multigenerační a multikulturní pracovní síla, vytváření atraktivní organizační atmosféru a údržbu, efektivní a efektivní HR řešení s pomocí analytiky, protože Dr. Chaudhuri původně vystudoval programování AI a má také vynikající matematické zázemí v oblasti přírodních věd.
Udržitelnost a povinný evropský standard ESG ve sportu
Hlavní cíle:
- Pochopit, jak důležitá je udržitelnost pro organizace v celé Evropě.
- Zjistit, jaké jsou překážky a motivy k udržitelnosti.
- Pochopit, jak lze organizace podporovat, aby byly udržitelnější.
- Zjistit, zda organizace měří udržitelnost a jaké zásady nebo pokyny dodržuje
- Strategické záměry MOV pro rok 2030 na oblast zájmu – jak dalece se to podařilo?
Infrastruktura a přírodní lokality
- Využití stávající infrastruktury je maximalizováno a dočasná a demontovatelná místa se používají tam, kde neexistuje potřeba dlouhodobého dědictví nebo kde to lze odůvodnit
- Je-li infrastruktura vybudována, je životaschopná a má minimální dopad na životní prostředí
- Stránky mají čistý pozitivní dopad na místní komunity
- Lokality respektují chráněné přírodní oblasti a jsou podporovány městské zelené plochy
- Lokality respektují chráněná kulturní území
- Lokality šetří vodní zdroje a chrání kvalitu vody
Sourcing a řízení zdrojů
- Sourcing produktů a služeb bere v úvahu environmentální a sociální dopady
- S produkty a materiály se zachází jako s cennými zdroji a jejich životní cyklus je optimalizován
Mobilita
- Řešení mobility jsou ekologicky a sociálně odpovědná
- Nákladní operace jsou ekologicky a sociálně odpovědné • Je podporován udržitelný cestovní ruch
PRACOVNÍ SÍLA
- Pracovní podmínky zaměstnanců a dobrovolníků jsou bezpečné a zdravé a je podporován aktivní životní styl
- Pracovní síla je příkladem rozmanitosti, inkluzivity a rovnosti pohlaví
- Mladým profesionálům jsou nabízeny příležitosti ke kvalitnímu vzdělání a rozvoji dovedností
- Pracovní podmínky napříč dodavatelskými řetězci jsou v souladu s platnou místní, regionální a národní legislativou a mezinárodními dohodami a protokoly
KLIMA
- Pro operace a akce jsou zavedeny účinné strategie snižování uhlíku a jsou v souladu s cíli Pařížské dohody o změně klimatu.
- Při plánování sportovních zařízení a akcí je zohledněno přizpůsobení se důsledkům změny klimatu
OTÁZKY UDRŽITELNOSTI
Oblast 1
- Má vaše organizace veřejnou politiku a/nebo strategii udržitelnosti? Pokud ano, uveďte podrobnosti, včetně organizační působnosti (tj. rozsah, který by se vztahoval na dodávané zboží a služby).
- Má vaše organizace vrcholového manažera a/nebo řídící výbor odpovědný za udržitelnost? Pokud ano, uveďte popis role a jméno a třídu osoby v dané roli.
- Provedla vaše organizace revizi svých environmentálních a sociálních problémů a dopadů a stanovila vhodné výkonnostní cíle a cíle? Pokud ano, uveďte podrobnosti o klíčových cílech a záměrech v této oblasti a souvisejících úspěších.
Oblast 2
- Komunikujete cíle udržitelnosti a cíle zaměstnancům a širším externím zainteresovaným stranám? Pokud ano, uveďte podrobnosti.
- Má vaše organizace zavedené formální certifikované systémy pro řízení environmentálních a sociálních problémů (příklady zahrnují: životní prostředí (např. ISO 14001); zdraví a bezpečnost (např. OHSAS 18001); udržitelnost akcí (např. ISO 20121)) nebo podniká zavedené specifické nebo neformální systémy? Pokud ano, uveďte podrobnosti.
- Provádí vaše organizace audity vašeho systému řízení? Pokud ano, uveďte podrobnosti.
Oblast 3
- Podává vaše organizace formálně externě zprávu o pokroku při plnění vašich cílů a cílů v oblasti udržitelnosti? Pokud ano, uveďte, jak a komu, a uveďte příklady (např. vaše nejnovější zpráva o udržitelnosti).
- Je poskytováno školení zaměstnanců ve vztahu k udržitelnosti? Pokud ano, uveďte podrobnosti o školení.
- Byla vaše organizace v posledních pěti letech úspěšně stíhána za porušení environmentální nebo sociální legislativy a/nebo se jí dostalo nepříznivé pověsti médií nebo zainteresovaných stran? Pokud ano, uveďte prosím opatření, která vaše společnost přijala k nápravě situace, a opatření přijatá k minimalizaci možnosti opakování
Oblast 4
Uveďte prosím podrobnosti o vašem přístupu k řízení vašeho dodavatelského řetězce, zahrnující následující:
- Má vaše organizace politiku etického získávání zdrojů nebo kodex chování dodavatele? Pokud ano, uveďte, čeho se to týká – např. lidská práva, pracovní normy, environmentální management, dobré životní podmínky zvířat atd.
- Posuzuje vaše organizace účinnost vašich zásad etického získávání zdrojů nebo kodexu chování dodavatele? Pokud ano, uveďte podrobnosti.
- Sledovala vaše organizace úrovně svého dodavatelského řetězce? Pokud ano, uveďte podrobnosti o úrovni viditelnosti, kterou máte na různých úrovních.
- Zajišťuje vaše organizace, aby lidé ovlivnění vašimi aktivitami v dodavatelském řetězci měli přístup k mechanismům stížností a nápravě? Pokud ano, uveďte podrobnosti.
Eva Rebmann
EOC EU OFFICE
Why reducing sport organisations’ carbon footprint – Understanding our starting point and getting ready for climate action
Naďa Černá
Český olympijský výbor
Kalkulace uhlíkové stopy pro sportovní instituce - představení nástroje pro počítání uhlíkové stopy
Martin Kolář
Czech Tour
Kalkulace uhlíkové stopy eventů - Lessons learned