Odborný profil – Michal Frabša

  • JUDr. Michal Frabša

Kontakty:

  • mfrabsa@gmail.com
  • Katedra ekonomiky a managementu
  • Vysokoškolský pedagog

 

JUDr. Michal Frabša je český právník zabývající se sportovní problematikou, a organizováním národních a mezinárodních sportovních akcí včetně mistrovství světa a Evropy, v letech 1995 – 2010 člen výkonného výboru Českého svazu fullcontactu (kickbox), bývalý a současný člen řady komisí (arbitrážní rada, disciplinární komise, revizní komise, organizační komise) národních i mezinárodních sportovních subjektů olympijských i neolympijských sportů. 

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy, kde v roce 1989 získal titul doktora práv. Ze sportů se věnoval převážně kickboxingu, který v roce 1992 v České republice spoluzakládal, a dlouhá léta působil i v mezinárodních strukturách kontaktních sportů.  

Externě vyučuje na vysokých školách sportovního zaměření a má za sebou i publikační činnost, např. vydání knížky se sportovní tematikou „Byli při tom“, zpracování prvního vydání národních sportovních pravidel pro kickboxing, spoluautorství Encyklopedie bojových umění a sportů, Právní a organizační minimum pro sportovce apod.