Projekt All Stars Volunteering

Program 19. – 21. 4. : Česká verze / English version

V roce 2023 a v první polovině roku 2024 realizujeme s partnery z Polska a ze Slovenska grantový program podpořený z programu Erasmus+ Sport. Hlavním cílem je uspořádat 3 společné akce pro dobrovolníky z Česka, Polska a Slovenska, kde budou dobrovolníci těmi, kteří se baví, soutěží, vzdělávají a někdo se o ně kompletně postará.

Ano, plánujeme 3 víkendové akce, každá z nich je připravená pro 120 dobrovolníků z každé partnerské země. Náklady na účast jsou kompletně hrazeny z prostředků projektu – ubytování, stravování, doprava, sportovní soutěže. Prostě vše. Každý účastník dostane ještě účastnické tričko a baťůžek nebo ledvinku.

První setkání proběhlo od pátku 30. června do neděle 2. července v Bielsko Biale v Polsku a pořádali ho naši polští partneři. Na fotogalerii ze setkání se můžete podívat . Reportáž z e sportovního utkání najdete 

Druhé setkání proběhlo o víkendu 25. – 27. srpna v Trnavě u našich slovenských partnerů. A jak to celé vypadalo? To se můžete podívat ve fotogalerii .

Informace o celém projektu najdete 

Přípravy na setkání u nás v České republice jsou v plném proudu. Už se nemůžeme dočkat, až přivítáme dobrovolníky, jak z Čech, tak i našich sousedů z Polska a Slovenska. Setkání v Čechách bude v rámci projektu poslední a uskuteční se 19. – 21. 4. 2024 v Praze

Hlavní program je směřován na sobotu. Dopoledne od 9,30 do 12 hodin čekají účastníky zajímavé přednášky v O2 Universum. Přednášky jsou se sportovní tématikou, zaměřené na organizaci velkých sportovních akcí, dobrovolnictví na sportovních akcích a možnostech využití zkušeností z dobrovolnictví pro další profesní rozvoj. Přednášky budou v českém jazyce. Následovat bude lehký oběd v O2 Universum, po kterém se přesuneme do atletického areálu Podvinný mlýn, kde proběhnou atletické závody v různých disciplínách, které si účastníci sami zvolí. Na výběr jsou tyto disciplíny: běh na 100m, 200 m, 400 m, 800 m, skok do dálky a vrh koulí (každý si vybere 2 disciplíny). Vše profesionálně změřené a ve třech věkových kategoriích: 18 – 30 let, 31 – 49 let a 50+. Budeme celkem vyhlašovat 38 vítězů, protože pochopitelně jsou účastníci rozděleni na muže a ženy. Šance na umístění na podiu je veliká!  Večerní program bude dobrovolný, ať už to bude procházka noční Prahou nebo pro české dobrovolníky připravujeme program v rámci oslav dobrovolnického spolku Volunteers4sport.cz. V neděli chystáme program, který dobrovolníky provede Prahou po známých místech, ale v aktivní formě (výběh/procházka). Účastníkům je vše (program, jídlo, ubytování, doprava) hrazeno z prostředků projektu. Každý účastník také obdrží funkční tričko a čepici.

Přihlásit se může každý starší 18 let, bez rozdílu věku, který má alespoň jednu dobrovolnickou zkušenost. Registrace už jsou spuštěny a přihlásit se můžete . Nezapomeňte, kapacita účastníků z každé partnerské země je omezená. Pojďte zažít jaké to je, být v roli hlavních aktérů-sportovců, o které je postaráno! Ať už chcete zabojovat o co nejlepší výsledek, překonat sami sebe nebo si užít odpoledne s plným servisem v přátelské, ale závodní atmosféře, neváhejte se přihlásit! Registrovat se můžete . Uzavření registrací je 17. 4. 2024 ve 12,00 hodin nebo do naplnění kapacity.