Profil – Petr Hrubec

  • JUDr. Petr Hrubec

Svoji sportovní kariéru začínal jako právník účelového zařízení ČSTV Pragosport, ze kterého po osmi letech odcházel z funkce zástupce ředitele do diplomacie. 

V letech 2004-2012 působil jako generální sekretář Českého olympijského výboru. V této pozici se zúčastnil ZOH v Turíně a Vancouveru a olympijských her v Pekingu a Londýně. Prvních olympijských her mládeže v Singapuru v roce 2010 a dva roky později zimních olympijských her mládeže v Innsbrucku.  Byl také členem výpravy na Evropských olympijských festivalech mládeže v roce 2007 ve španělské Jace a srbském Bělehradu, v roce 2009 v polském Slask Beskydy a finském Tampere, v roce 2011 v Liberci (člen OV) a tureckém Trabzonu.  

Čtyři roky působil  v Komisi EOV pro spolupráci s EU. V letech 2007-2012 externě přednášel na FTVS UK – sportovní management. V letech 2012 – 2015 pracoval jako zástupce generálního sekretáře Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze a Ostravě se zodpovědností za zápasy hrané v pražské O2 Aréně. 

Jako manažer sportovní akademie a volnočasových aktivit působil krátce v Sunny Canadian International School, a poté pracoval jako ministerský rada na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, kde nejprve zastával funkci vedoucího oddělení kontroly, a poté vedoucího oddělení koncepce odboru sportu. 

Nyní pracuje jako zástupce generálního sekretáře v Klubu českých turistů. Je aktivním hráčem tenisu a trenérem II. třídy.